Ansatte

 

Bh-klasse Pála Birgirsdóttir klasseleder  bhkl@steinerskole.dk
Kalanguak Andersen pædagog
1.klasse Ida Hammen klasselærer  ida.hammen@steinerskole.dk
2.klasse Dea Fabrin klasselærer dea.fabrin@steinerskole.dk
3. klasse Kristin Øyen klasselærer kristin.yen@steinerskole.dk
4. klasse Annette Odimer klasselærer annette.odimer@steinerskole.dk
5. klasse Tinna Jøhl klasselærer tinna.joehl@steinerskole.dk
6. klasse Jeanette Runge klasselærer  jeanett.runge@steinerskole.dk
7. klasse Elias Magnild klasselærer  elias.magnild@steinerskole.dk
9. klasse Michael Skjoldborg klasseleder michael.skjoldborg@steinerskole.dk
Faglærere
Eva Touborg Håndværk og design
Lais Christensen Kunst og IT
James Molloy (barsel) Engelsk, idræt, sløjd  v/ Jesper Nørby (barselsvikariat)
Elias Magnild Matematik og naturfag
 Jeanette Runge  Tysk
Ressourcecenter (SPS)
Kirsten Juul Herrik  læsevejleder  & koordinator
Christian Holm støttelærer
Lais Christensen støttelærer
 Ekstern underviser Stig Nielsen kemi og fysik
Kor/orkester/musik
Danijela Musan violin & orkester danijela.musan@steinerskole.dk
Maria Diekmann (barsel) violin maria.diekmann@steinerskole.dk

v/Illa Fredesen (vikariat)

Astrid Severinsen klarinet astrid.severinsen@steinerskole.dk
Skolefritidsordning ( Sfo)
Ewa Brimert pædagog
Julie Van Der Brug pæd.assistent
Ann- Katrin Loth pæd.assistent
 kontakt:                                  sfo-mobil 4250 8838
Børnehaven  Soria Moria
Hanna Alicia Eneby Pædagog og afdelingsleder soria.moria@steinerskole.dk
Carina Lynge Riber Pædagog
Chiarra Cassino Pædagog
Emine Bulut Pæd.ass.
Administration
Anne-Mette Winther Christiansen  skoleleder skoleleder@steinerskole.dk
Barbora Hansen souschef barbora.hansen@steinerskole.dk
Preben W. Steensgaard regnskabschef bogholder@steinerskole.dk
Kontormail kontoret@steinerskole.dk
Ekstern tilsynsførende
Viggo Nørgaard Nielsen 2017-2019 Viggo1@hotmail.com
Sundhedsplejerske Elin Bonde  telefon  22426208 (12.00-13.00)