Ansatte

Bh-klasse Pála Birgirsdóttir klasseleder  bhkl@steinerskole.dk
Kalanguak Andersen lærer og pædagog
Miamanda Bovin pæd.assistent
1. kl Freia Maria Faber klasselærer freia.faber@steinerskole.dk
2. kl Ida Hammen klasselærer ida.hammen@steinerskole.dk
3. kl Dea Fabrin klasselærer dea.fabrin@steinerskole.dk
4. kl Kristin Øyen klasselærer kristin.yen@steinerskole.dk
5. kl  Annette Odimer klasselærer annette.odimer@steinerskole.dk
6. kl Tinna Jøhl klasselærer tinna.joehl@steinerskole.dk
7. kl  Michael Skjoldborg klasselærer michael.skjoldborg@steinerskole.dk
8. kl Michael Skjoldborg klasselærer michael.skjoldborg@steinerskole.dk
Faglærere
Eva Touborg Håndværk og design
Lais Christensen Kunst og IT
James Molloy Engelsk, sløjd
Elias Magnild Matematik og naturfag
Michael Skjoldborg Idræt
Frederikke Funch Breum Tysk
Ressourcecenter (SPS)
Kirsten Juul Herrik  læsevejleder  & koordinator
Lais Christensen støttelærer
Ekstern underviser
Stig Nielsen kemi og fysik
Kor/orkester/musik
Danijela Musan violin & orkester danijela.musan@steinerskole.dk
Maria Diekmann (barsel) violin v/Illa Fredesen (vikariat)
Astrid Severinsen klarinet
Skolefritidsordning ( Sfo)
Ewa Brimert pædagog
Julie Van Der Brug pæd.assistent
Tanja Yaarup pæd assistent
Ann- Katrin Loth pæd.assistent
 kontakt:                                  sfo-mobil 4250 8838
Børnehaven  Soria Moria
Hanna Alicia Eneby Pædagog og afdelingsleder soria.moria@steinerskole.dk
Chiarra Cassino Pædagog
Jesper Nørgaard Pæd.ass.
Emine Bulut Pæd.ass.
Administration
Anne-Mette Winther Christiansen  skoleleder skoleleder@steinerskole.dk
Barbora Hansen souschef barbora.hansen@steinerskole.dk
Preben W. Steensgaard regnskabschef bogholder@steinerskole.dk
Kontormail kontoret@steinerskole.dk
Ekstern tilsynsførende
Viggo Nørgaard Nielsen 2019-2021 Viggo1@hotmail.com
Sundhedsplejerske-
Københavns Kommune Børne- og Ungdomsforvaltningen
Område Amager
Elin Bonde  telefon  22426208 (12.00-13.00)