Ansatte

Skole
Bh-klasse Pála Birgirsdóttir klasseleder bhkl@steinerskole.dk
Kalanguak Andersen pædagog
 1.klasse Dea Fabrin klasselærer dea.fabrin@steinerskole.dk
2. klasse Karin Ahlgren klasselærer karin.ahlgren@steinerskole.dk
3. klasse Annette Odimer klasselærer annette.odimer@steinerskole.dk
4. klasse Tinna Jøhl klasselærer tinna.joehl@steinerskole.dk
5. klasse Jeanette Runge klasselærer  jeanett.runge@steinerskole.dk
6. klasse Kristin Øyen klasselærer kristin.yen@steinerskole.dk
8. klasse Michael Skjoldborg klasseleder michael.skjoldborg@steinerskole.dk
Faglærere
Stig Nielsen Kemi og fysik
Lais Christensen Kunst og IT
James Molloy Engelsk, idræt, sløjd
Elias Magnild Matematik og naturfag
Ressourcecenter (SPS)
 Kirsten Juul Herrik  læsevejleder  & koordinator
 Elias Magnild underviser
 Ida Hammen underviser
Kor/orkester/musik
Danijela Musan violin & orkester danijela.musan@steinerskole.dk
Maria Diekmann violin maria.diekmann@steinerskole.dk
Astrid Severinsen klarinet astrid.severinsen@steinerskole.dk
Skolefritidsordning ( Sfo)
Ewa Brimert pædagog
Julie Van Der Brug pæd.assistent
Ann- Katrin Loth pæd.assistent
 kontakt:                           sfo@steinerskole.dk    (sfo-mobil 4250 8838)
Børnehaven  Soria Moria
Hanna Alicia Eneby Pædagog og afdelingsleder soria.moria@steinerskole.dk
Carina Lynge Riber Pædagog
Emine Bulut Pæd.ass.
Stine Egebjærg Pæd. ass.
Administration
Anne-Mette Winther Christiansen  skoleleder skoleleder@steinerskole.dk
Barbora Hansen souschef barbora.hansen@steinerskole.dk
Preben W. Steensgaard regnskabschef bogholder@steinerskole.dk
 Kontormail kontoret@steinerskole.dk
Ekstern tilsynsførende
Viggo Nørgaard Nielsen 2017-2019 Viggo1@hotmail.com
Sundhedsplejerske  Elin Bonde  telefon  22426208 (12.00-13.00)